Nowoczesne salony – style aranżacji, które musisz poznać!

Wnętrza w nowoczesnym stylu są obecnie wybierane najczęściej. Gdy również zastanawiasz się nad urządzeniem nowoczesnego salonu, poznaj style, które sprawdzą się wtedy idealnie. Jak urządzić elegancki pokój dzienny wpisujący się we współczesne trendy? Oto nasze propozycje!

Nowoczesne wnętrza salonów

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz może mieć zróżnicowane oblicza, co powoduje, że każdy, kto chciałby urządzić w nim salon, może przebierać w inspiracjach. Jednak tym, co łączy je wszystkie, jest ich prostota, funkcjonalność, odejście od klasycznych sposobów aranżacji, w których nacisk kładziony jest na dekoracje.

Wnętrza nowoczesne wyróżniają się otwartymi przestrzeniami, które pełnią zróżnicowane funkcje. Są dzięki temu bardziej przestronne, rozświetlone, dają większe możliwości aranżacji. Z tego względu doskonale nadają się także do małych pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr i warto stosować triki pozwalające na ich optyczne powiększenie.

Jakie style aranżacji wnętrz można określić jako nowoczesne? Sprawdź przygotowane przez nas pomysły, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

salon

Salon nowoczesny

Styl nowoczesny to ogólna nazwa odnosząca się do różnych stylów aranżacji, jednak istnieje także czysty styl nowoczesny, który charakteryzuje się kilkoma charakterystycznymi elementami. Jak urządzić w nim swój salon?

W nowoczesnym pokoju dziennym nie powinno zabraknąć prostych mebli, które mają spójne, geometryczne kształty. Nie mają one ozdobnych elementów jak rzeźbienia, natomiast zamiast nich fronty są proste, a uchwyty minimalistyczne.

Meble wypoczynkowe w takich salonach mają kubistyczny wygląd – składają się z geometrycznych elementów, które razem tworzą proste, ale elegancko wyglądające sprzęty.

Bardzo często wybierane są natomiast designerskie krzesła do salonu, które przyciągają wzrok swoimi niebanalnymi formami. Wśród nich bardzo popularne są krzesła metalowe, z tworzywa sztucznego, z formowanego drewna.

Na uwagę zasługują także proste dekoracje, na przykład jednokolorowe zasłony, plakaty lub współczesne obrazy na ścianach, oszczędna zieleń – kwiaty doniczkowe lub w wazonie.

W nowoczesnym salonie duże znaczenie ma także oświetlenie. Do wnętrza często wybierane są lampy LED – oczka, taśmy, a także nietypowe lampy wykonane ze szkła, kryształków, z metalowymi elementami.

Salon glamour

Jedną z odmian stylu nowoczesnego jest styl glamour. Łączy on w sobie elementy nowoczesne wraz z klasyczną elegancją rodem z luksusowego pałacu.

W salonach glamour można zobaczyć umeblowanie jak białe szafki i stoły wykończone na wysoki połysk, meble wypoczynkowe obijane welurem – aksamitem, szklane i lustrzane stoliki i konsole, a także detale w odcieniach złota, chromowanego metalu.

Salon minimalistyczny

Dla wielbicieli prostych i funkcjonalnych wnętrz doskonałym pomysłem będzie styl minimalistyczny. W nowoczesnym wydaniu jest ona bardzo prosty, niekiedy wręcz surowy, ale pozwala na stworzenie przestronnych, futurystycznie wyglądających przestrzeni.

W minimalistycznym salonie rezygnuje się z dekoracji, na przykład jak firanki do salonu czy bibeloty ustawiane na szafkach. Znajdują się w nim tylko najpotrzebniejsze meble, które są proste i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Salon loft

Do kategorii stylów nowoczesnych aranżacji wnętrz zaliczany jest też styl industrialny – loft. Powstał on jako inspiracja przemysłowymi wnętrzami i zawiera wiele elementów charakterystycznych dla manufaktur – beton, cegła, surowe drewno, metal.

W salonach loft można zobaczyć meble z połączenia drewna i metalu, ceglane ściany, ale także nowoczesne dywany do salonu, na przykład w modną marokańską koniczynę albo inne motywy geometryczne, z efektem nieregularnego wytarcia powierzchni.