Wnętrza z duszą – jak wykorzystać stare meble w nowoczesnych wnętrzach?

Marzysz o tym, aby zamieszkać we wnętrzu z unikatowym klimatem? Postaw na połączenie starego z nowym, czyli wykorzystaj stare meble w nowoczesnej aranżacji. Jak wykreować nowoczesne wnętrze z duszą? Poznaj nasze porady!

Stare umeblowanie z nowoczesnymi aranżacjami – dlaczego warto?

Wybierając połączenie starego stylu z nowoczesnym, można uzyskać niebanalny efekt. Jest to dzisiaj coraz częściej wybierane zestawienie, które pozwala na osiągnięcie eklektycznych, oryginalnych aranżacji.

Dla wielu osób, które kochają wnętrza w starym stylu, które pełne są antyków i wartościowych bibelotów, połączenie ich z nowoczesnymi aranżacjami może być wtedy strzałem w dziesiątkę.

W takim przypadku najlepiej zdecydować się na proste i uniwersalne tło, na przykład na drewnianą podłogę oraz białe ściany lub też wykończyć je w innym neutralnym kolorze, na przykład beżu, jasnej szarości lub w modnym teraz kolorze pastelowej szałwii.

Jak aranżować stare meble w nowoczesnych wnętrzach?

Stare meble także mogą pasować do współczesnych wnętrz. Jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby nie przesadzać z liczbą mebli w pomieszczeniu, co może spowodować powstanie niezbyt atrakcyjnego efektu chaosu. Najlepiej w pomieszczeniu ulokować wtedy jeden albo dwa antyki, podczas gdy reszta mebli powinna być prosta, neutralna, na przykład mogą być to modne teraz białe meble.

Warto zatem pamiętać o tym, by nowoczesne meble był w miarę proste oraz miały neutralne kolory. W takiej sytuacji antyki będą mogły wybić się na pierwszy plan we wnętrzu.

Gdzie kupować antyki?

Obecnie różnorodne antyki można kupić w wielu miejscach, na przykład mogą być to:

  • Sklepy z antykami – antykwariaty,
  • Galerie sztuki,
  • Portale ogłoszeniowe,
  • Portale aukcyjne,
  • Pchle targi.

Jakie dodatki dobrać do wnętrza?

Aby wnętrze miało duszę, nie można zapominać o dodatkach. Jakie z nich będą sprawdzały się najlepiej we wnętrzach łączących w sobie nowe ze starym?

Jednym z najczęściej wybieranych pomysłów na wystój są stare obrazy w nowoczesnym wnętrzu – można stworzyć z nich efektowną kompozycję na ścianie i zacząć swoją własną kolekcję.

W takich przestrzeniach doskonale sprawdzają się także innego rodzaju dodatki, między innymi jak stara ceramika – wazony, dekoracje, rzeźby, zegary, ozdoby metalowe, na przykład figurki, kryształy.

Wiele pomysłów na aranżację wnętrz łączących nowoczesne i starsze elementy można znaleźć już teraz w internecie!