Kiedy warto wybrać hokery do kuchni?

Zastanawiasz się nad tym, jak powinna wyglądać strefa jadalniana w kuchni? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na hokery, czyli wysokie krzesła barowe.

Hoker, inaczej określany również jako krzesło barowe, kiedyś kojarzony był tylko z barami czy pubami. Obecnie tego typu siedziska można zobaczyć także w domach i mieszkaniach. Szczególnie popularne są hokery kuchenne, które pozwalają na przygotowanie atrakcyjnie prezentujących się i funkcjonalnych wnętrz – także wtedy, gdy kuchnia jest niewielka.

Hokery kuchenne – kiedy warto?

Ze względu na swoją konstrukcję hoker przeznaczony jest do umieszczenia go przy blacie, zatem służy tam, gdzie nie można zastosować zwykłego krzesła o niższym siedzisku. W porównaniu do niego wyposażony jest w wyższe nóżki oraz w podpórkę na nogi, która ułatwia schodzenie i wchodzenie na ten właśnie mebel.

Zatem krzesła barowe do kuchni polecane są wtedy, gdy w tym wnętrzu nie zamierza się ustawiać zwykłego stołu, ale zamiast niego strefa jadalniana ma być stworzona przy blacie.

Hokery doskonale nadają się do:

  • blatu
  • wyspy kuchennej
  • półwyspu kuchennego
  • wysokiego stołu

Z hokerami można spotkać się w różnych aranżacjach kuchennych. Są one używane w mniejszych wnętrzach, aby zaoszczędzić przestrzeń. Często umieszczane są również w aneksach kuchennych. Wtedy najczęściej wykorzystuje się w nich wyspę lub półwysep kuchenny, które oddzielają kuchnię i salon. Przy blatach można wtedy ustawić hokery, które stworzą jadalnię.

Jakie hokery wybrać do kuchni?

W sprzedaży można znaleźć wiele typów hokerów, dlatego przy aranżacji kuchni z użyciem tych mebli warto postawić na takie, które będą wpisywały się w jej założenia stylistyczne.

Najczęściej kupowane są nowoczesne hokery do kuchni, które wykonuje się z tworzywa sztucznego, metalu, a także z drewna. Wyróżniają się swoimi prostymi, minimalistycznymi formami, dlatego są także doskonałe do wielu przestrzeni o różnych stylach – loft, skandynawskim czy glamour.

Wśród popularnych modeli znajdują się hokery z metalowymi ramami – czarne, szare, hokery białe, hokery glamour z tapicerką z aksamitu i skóry ekologiczne, hokery z siedziskiem z tworzywa i z drewnianymi nóżkami, hoker na kółkach z chromowaną podstawą.

Do klasycznych aranżacji najczęściej wybiera się hokery drewniane na czterech nogach, z dekoracyjnymi oparciami, na przykład z deszczułek tworzących kształt litery X. Można kupić też wygodne hokery z tapicerowanymi siedziskami i oparciami.