Aranżacja małej mała kuchnia w bloku – 10 trików, które warto poznać

Im mniejsze wnętrze, tym więcej trudności z jego urządzeniem. Gdy jesteś właścicielem mieszkania w bloku z małą kuchnią, poznaj nasze pomysły na jego aranżację!

Projektowanie małej kuchni w bloku

Zanim zabierzesz się za urządzenie kuchni w bloku, pamiętaj o tym, by wcześniej przygotować jej projekt. Razem z nim możesz łatwiej wybrać optymalne ustawienie mebli albo dobrać odpowiednie materiały na podłogę i ściany.

Projekt kuchni można zamówić w biurze projektowym, jednak jest to dość duży wydatek. W takiej sytuacji można zdecydować się na tańszą opcję, czyli na samodzielne zaprojektowanie wnętrza za pomocą dostępnych za darmo programów.

Oczywiście, wystrój kuchni w bloku może być także przyszykowany na zwykłej kartce papieru, co także może być bardzo pomocne w jej urządzeniu.

Gdy nie wiesz, na jaką kuchnię się zdecydować, inspiracje czekają na Ciebie już teraz w serwisach wnętrzarskich, na blogach poświęconych aranżacji wnętrz i w mediach społecznościowych. Znajdziesz je także w naszym artykule!

10 trików dla urządzających małą kuchnię w bloku

1. Wybierz jasne meble – dzięki temu możesz powiększyć kuchnię optycznie, dlatego nie będzie wydawała się na tak małą.

2. Zdecyduj się na zabudowę na całą ścianę – aranżacja bardzo małej kuchni w bloku może być wtedy łatwiejsza, ponieważ cała ściana w zabudowie do samego sufitu daje dużo miejsca do przechowywania.

3. Kup mniejsze AGD – gdy nie potrzebujesz czteropalnikowej kuchenki albo dużej lodówki, postaw na mniejsze sprzęty, które zaoszczędzą miejsce.

4. Pomyśl o wykonaniu aneksu kuchennego – wyburzenie ściany między kuchnią a salonem, gdy jest to możliwe, pozwoli na otwarcie wnętrza i powiększy je optycznie.

5. Zamów meble do zabudowy – dzięki nim można zaoszczędzić miejsce i sprawić, że kuchnia będzie wyglądała na bardziej elegancką.

6. Pamiętaj o oświetleniu – w kuchni powinna zagościć nie tylko lampa główna na suficie, ale też lampy dodatkowe, na przykład przy szafkach.

7. Postaw na połyskujące powierzchnie – płyta meblowa wykończona na wysoki połysk, błyszczące kafelki, płyta szklana nad blatem sprawią, że wnętrze będzie wyglądać na większe.

8. Nie zasłaniaj okna firankami – zastosuj tylko rolety lub zasłony, by powiększyć optycznie wnętrze.

9. Zastosuj składany stolik – dzięki niemu możesz uzyskać dodatkowe miejsce w kuchni jako blat roboczy oraz kącik jadalniany.

10. Wybierz praktyczne wyposażenie mebli kuchennych – szuflady typu cargo, karuzele w szafkach narożnych.