Nowoczesny wystrój wnętrz – jak go uzyskać? Postaw na te materiały, meble i dodatki

Marzy Ci się mieszkanie albo dom urządzone w stylu nowoczesnym? Jeżeli nie wiesz, jak je urządzić, zapraszamy do sprawdzenia naszych porad, z którymi łatwo uzyskasz idealny efekt!

Nowoczesny styl w aranżacji wnętrz – czyli jaki?

Wnętrza nowoczesne mogą być zaaranżowane na wiele sposobów, jednak istnieją pewne elementy, które spajają je ze sobą. Czym dokładnie wyróżnia się styl nowoczesny?

Nowoczesne przestrzenie charakteryzują się przede wszystkim prostotą – nie zawierają one zbyt wielu elementów dekoracyjnych, co odróżnia je od stylu tradycyjnego, klasycznego. Często bazują one na geometrycznych formach, które nadają im futurystyczny wygląd.

W nowoczesnych wnętrzach można zobaczyć różne kolory – zwykle kojarzone są one z bielą, czernią i szarością, lecz można także zdecydować się na ciepłe barwy, na przykład na beże czy brązy.

Wnętrza nowoczesne kładą także duży nacisk na światło, dlatego można zobaczyć w nich między innymi ciekawe zabudowy sufitu wykończone oczkami LED i taśmami LED, a także niebanalne lampy, które natychmiast przyciągają uwagę.

Pomysły na wystrój wnętrz w nowoczesnym stylu

Gdy chcesz urządzić salon lub inne pomieszczenie w nowoczesnym stylu, poznaj nasze porady. Oto ciekawe pomysły na wystrój wnętrz nowoczesnych, z którymi łatwo uzyskasz efekt eleganckiego, gustownego pomieszczenia!

Materiały do nowoczesnego wnętrza

Najczęściej na podłogi wybierane są materiały jak jasne albo ciemne drewno o gładkiej fakturze, bez widocznych sęków, ale także żywice czy beton.

Ściany w nowoczesnych wnętrzach najczęściej mają kolor biały albo szary. Mogą być też udekorowane materiałami jak okładzina kamienna, płyty drewniane, beton, ozdobne płyty 3D.

Meble do nowoczesnego wnętrza

Do nowoczesnych pomieszczeń wybiera się najczęściej proste meble wykonane z płyt meblowych albo z drewna. Zwykle są to meble jednolite kolorystycznie, na przykład białe, czarne, szare, ale także popularne są wybarwienia drewna jak dąb sonoma czy wenge. Hitem są też meble wykończone na wysoki połysk – z lustrzaną powłoką.

Meble najczęściej są proste, geometryczne, ale mogą także mieć niebanalne formy, na przykład jak szklane stoliki kawowe czy stoły z ozdobnymi podstawami z metalu.

Dodatki do nowoczesnego wnętrza

Jako dodatki do nowoczesnych aranżacji można wybrać sztukę nowoczesną oraz plakaty w nowoczesnym stylu, proste zasłony oraz firanki bez ozdobników, kwiaty w nowoczesnych doniczkach i wazonach.