Łóżko godne króla – szerokie, wygodne i ładne

Są w naszym życiu sytuacje, w których przydaje się odrobina skromności. Jednak gdy myślimy o wyposażeniu sypialni i wyborze łóżka, powinniśmy porzucić te cechy i pozwolić sobie na odrobinę próżności. Kiedy bowiem decydujemy się, jakie łóżko zamówimy do sypialni, powinniśmy myśleć o sobie jak o królach i królowych. Osoby te godne są łoża najwyższej jakości, które zagwarantuje im spokojny, głęboki sen. Zanurzmy się w tę zabawę i spróbujmy dojść do tego, jak wygląda łóżko godne króla.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar łóżka?

Przede wszystkim rozmiar. Wszystko, co znajduje się w arystokratycznym pałacu, musi być duże i okazałe. Dotyczy to także sypialni, w której większą część pomieszczenia zajmuje wielkie łóżko. Przyjmuje się, że duży rozmiar to około 2 m szerokości i długości. W ten sposób otrzymujemy łóżko, w którym mogą spać dwie osoby, a nadal zostaje nieco wolnej przestrzeni. Dzięki temu w sypialni będziemy mogli ułożyć się wygodnie i przybrać pozycję do snu, która jest dla nas jak najbardziej komfortowa. Wybór dużego łóżka warto też przemyśleć, jeśli mamy małe dziecko. Często zdarza się, że maluch chce spędzić noc z rodzicami, na przykład gdy panuje burza i zwyczajnie boi się spędzić noc w swoim łóżeczku. W takiej sytuacji duże łóżko sprawi, że cała rodzina wstanie wypoczęta i zrelaksowana.

Choć rozmiar bezpośrednio jest związany z wygodą, to jednak nie jest jedynym czynnikiem, który ją definiuje. Kluczowe znaczenie w kontekście dobrego łóżka ma natomiast materac, na którym bezpośrednio się kładziemy i który ma amortyzować nasze ciało, zapewniając stabilne, ale wygodne podłoże. Wiele osób, które pierwszy raz udają się do sklepu meblowego po wybór łóżka do sypialni, od razu szuka miękkich, grubych materaców. Mało kto jednak wie, że przeświadczenie to jest błędne. Miękki materac wcale nie zapewni nam zdrowego snu. Może sprawić, że przez pół nocy będziemy się wiercić, starając ułożyć w wygodnej pozycji. Zdecydowanie zdrowsze są nieco twardsze materace, które gwarantują wysoką elastyczność. Stanowią solidne oparcie dla kręgosłupa, odciążając przy tym mięśnie. Dzięki temu noc przespana w takim łóżku zregeneruje nas nawet po ciężkim dniu pełnym stresu czy wysiłku fizycznego.

Ostatni krok – wygląd łóżka

jak dobrać rozmiar łóżkaSkoro omówiliśmy już dwie rzeczy, które składają się na łóżko godne króla, to czas przejść do trzeciej, ostatniej. Mowa o niczym innym, jak o wyglądzie łóżka, które znajdzie się w naszej sypialni. Wydawać by się mogło, że wszystkie są takie same. Ciężko bowiem wymagać nie wiadomo czego od drewnianego stelaża, którego zadaniem jest zapewnienie stabilności i wytrzymałości. Wielu producentów wzbogaca jednak tę konstrukcję o dodatkowe panele drewniane, które są odpowiednio oszlifowane i pokryte połyskiem, by spełniały funkcje czysto wizualne. Czasami połączenie kilku drewnianych belek o różnej grubości pozwoli uzyskać nowoczesny, artystyczny wygląd łóżka.

Jak więc widzimy, sypialnia godna króla nie jest tak trudna do urządzenia, jak nam się wydaje. Nie musimy też wbrew pozorom mieć ukrytego skarbca pełnego złota, by sfinansować zakup dużego łóżka i mebli do sypialni. Wystarczy spojrzeć na nowe oferty ze sklepów meblowych, które są dostępne w Internecie. Nowoczesne, wygodne łóżko można dostać już w okolicy tysiąca złotych, więc jest to przystępna cena za łóżko, z którego będziemy codziennie korzystać przez co najmniej kilka lat.