Biały, żółty i oliwkowy – pomysł na orzeźwiający wystrój pokoju dziennego

Kolory w kontekście aranżacji wnętrz to dosłownie wszystko. Odgrywają tak ważną rolę, że nie sposób tego wyjaśnić słowami. Odpowiedni dobór kolorów pozwala na uzyskanie wystroju budzącego konkretne, wcześniej zaplanowane emocje. Idąc tym tropem, spróbujemy dzisiaj przedstawić pomysł na wystrój pokoju dziennego, który będzie emanował świeżością i energią. Takiego, w którym zawsze będziemy mieli zapał do życia i cieszyli się każdą chwilą spędzoną w swoim przytulnym mieszkaniu.

Fundamentem, na podstawie którego będziemy budować wystrój naszego pokoju dziennego, będzie biel. Ma jej być dużo, aby stworzyć wrażenie czystego i uporządkowanego wnętrza. To, czy tak będzie w rzeczywistości, zweryfikuje czas, jednak podpowiemy, jakie szafy i komody wybrać, by drobiazgi zawsze znajdowały się w półkach, a nie tworzyły zbędnego, widocznego bałaganu. Przede wszystkim trzeba kupić komplet mebli do pokoju dziennego w kolorze białym. Najczęściej wystarczy jedna wysoka, przeszklona szafa, szeroka komoda, stół na telewizor z dodatkowymi półkami oraz podwieszany regał, na którym można ułożyć dekoracje, zdjęcia rodzinne czy kolekcję win. Osoby, które mają problem z nadmiarem rzeczy w mieszkaniu, mogą te meble wzbogacić o jeszcze jedną, białą komodę z większą ilością półek.

Uzupełnieniem białego zestawu mebli dziennych będzie nieduży, biało-szary dywan umieszczony w centrum pokoju oraz biały, okrągły klosz lampy. Tym sposobem osiągnęliśmy podstawowe wyposażenie pokoju dziennego. Czas więc przystąpić do dodania akcentów kolorystycznych. Nie bez powodu podjęliśmy decyzję, że będą one żółte i oliwkowe. Są to kolory, które kojarzą nam się z cytrusami, a więc symbolizują świeżość, energię i zdrowie. Taki wystrój stanie się nieskończonym źródłem motywacji, szczególnie w zimowe dni.

Meble wypoczynkowe w kolorze oliwkowym

zestaw żółtych mebli wypoczynkowychW kolorze oliwkowym powinny być utrzymane co najmniej trzy elementy wyposażenia pokoju dziennego: kanapa wypoczynkowa, fotele oraz zasłony. Wprowadzanie do pokoju kolejnych mebli w kolorze oliwkowym może sprawić, że osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego i po prostu przesadzimy z ilością tego koloru. Skoro mamy już meble do pokoju dziennego, to co zrobić z żółtym kolorem, o którym zapomnieliśmy? Bez obaw, wciąż o nim pamiętamy. Możemy zadbać o wazony lub donice stojące w kolorze żółtym. Świetnym pomysłem będzie też wykorzystanie jednej ściany na fototapetę składającą się z geometrycznych wzorów w kolorze szarym, żółtym i oliwkowym na białym tle.

Największą zaletą wystroju pokoju dziennego opartego na kolorach żółtym, oliwkowym i białym, jest prostota wdrożenia tego projektu w życie. Nie musisz być doświadczonym projektantem, by sprostać temu wyzwaniu. Co więcej, meble do pokoju dziennego w białym kolorze są bardzo uniwersalne i dostępne w każdym sklepie. Można je nawet zamówić przez Internet, co sprawia, że urządzenie pokoju dziennego staje się dziecinnie proste i wygodne.

1 thought on “Biały, żółty i oliwkowy – pomysł na orzeźwiający wystrój pokoju dziennego

  1. Zdradzicie gdzie można dostać ten oliwkowy fotel ze zdjęcia? Wygląda na niesamowicie wygodny, a ja właśnie poszukuję czegoś „orzeźwiającego” do swojego salonu.

Comments are closed.